SK Amor Lazor Vyškov
PRO-STATIC Blansko

22. kolo, Pá 15.03 20:00

SK Amor Lazor Vyškov9
PRO-STATIC Blansko2

SK Amor Lazor Vyškov

21. kolo, So 02.03 19:15

FC Kalábek Sport Brno13
SK Amor Lazor Vyškov7

Brikety-pelety Štěpán Vyškov

20. kolo, Pá 01.03 20:00

SK Amor Lazor Vyškov5
Brikety-pelety Štěpán ..2

SK Amor Lazor Vyškov

19. kolo, Ne 24.02 19:00

FC Tango Hodonín B6
SK Amor Lazor Vyškov3

Nasan Brno

18. kolo, Pá 15.02 20:00

SK Amor Lazor Vyškov1
Nasan Brno6

SK Amor Lazor Vyškov

17. kolo, Ne 10.02 19:15

FFT Vinohrady7
SK Amor Lazor Vyškov8

ASM Dolní Loučky B

16. kolo, Pá 01.02 20:00

SK Amor Lazor Vyškov5
ASM Dolní Loučky B9

SK Amor Lazor Vyškov

15. kolo, So 26.01 20:00

FC Kloboučky13
SK Amor Lazor Vyškov1

Arsenal Brno

13. kolo, Pá 11.01 20:00

SK Amor Lazor Vyškov7
Arsenal Brno6

SK Amor Lazor Vyškov

12. kolo, So 15.12 19:00

Agrotec Hustopeče15
SK Amor Lazor Vyškov6

Proč to v sálovce nevyšlo?

Proč to v sálovce nevyšlo?

Máme za sebou naše působení v nejvyšší soutěži. Všichni dobře vědí, že se jednalo o sálovku, která na jednu stranu mnozí zatracují, zadupávají do země a jiní vychvalují. Mezi klasickými futsalisty vládne velký odpor. My i přes tento vzdor se rozhodli do sálovky vstoupit, ale naše účinkování mělo brzký a hlavně neslavný konec. V soutěži jsme skončili poslední a vysněné play off se rozplynulo. Jak s odstupem času hodnotí působení v této soutěži prezident klubu, kapitán týmu Milan Ševčík a hrající trenér Pavel Tichý? O tom v následujícím článku.Určitě čtěte až do konce.

Prezident k sálovce

Za mě jedno velké zklamání. Když jsem nepřihlásil 2 ligu ve futsalu, věděl jsem, že mnoho lidí zklamu, odradím, naštvu, vyvolám v nich zlobu. Bylo to, jako bych jim vzal hračku. Nikdo, ale neviděl, že zde jiná možnost není. Nebyl trenér, který by se chopil kormidla, nebyli hráči. Udělal jsem tedy krok do neznáma. Obešel jsem celý můj tým, který se podílí na chodu klubu a následně vedl několik hodin rozhovorů, komunikací po sociálních sítí se spoustou hráčů. Jen malé výjimky byli proti. Realita však byla jiná. Vše začalo prvním tréninkem koncem září, kdy účast byla tristní a tato černá linie se linula po celou sezónu. Začátkem listopadu se prakticky rozpadl kádr. Většina, těch co slíbila, nic nedodržela. Začal se tvořit za chodu nový tým. Ke vší smůle skalní hráči měli zdravotní problémy a tak se rozpadlo i to zdravé jádro. V týmu kromě nich zůstali další kategorie hráčů.  Jednalo se o :

  • Bolístky. Hráči, kterým stále něco je, mají známá a neznámá zranění, známé a neznámé nemoci.
  • Nekontaktní. To jsou ti, co mají všechny sociální sítě, ale na nic nereagují.
  • Vymlouvači. Zde je to jasné. Stále hledají příčiny, proč to nejde, proč nemohou jet, proč nemohou trénovat.
  • Omlouvající se. Kategorie sama pro sebe. Je až neskutečné jaké omluvy k vám dorazí třeba i hodinu před zápasem. Nehledě na to, že je vás málo a oni to dobře vědí. Ovšem omluvy jsou to vskutku špičkové.
  • Ztrácející se. Během sezóny k nám pár hráčů přišlo, odehrálo zápas či dva a najednou zmizelo. O tom, kde se nachází, co dělají, nevíme dodnes vůbec nic.
  • Srdcaři. To jsou hráči pravého opaku. Mění si služby, přehazují různé oslavy, hrají i za cenu, že nejsou fit. Není jim jedno, jak to s klubem vypadá. Bohužel nejsou roboti, a i na ně dolehnou zdravotní potíže. Pokud selžou srdcaři, pak už není s kým hrát. Bohužel všechno sami neodehrají. Pokud bych jim měl v týmu deset či dvanáct, tak Amor je jinde.

Z celé sezóny si odnáším velké ponaučení, že i vyslovený slib není slibem, pokud nenásleduje skutek. Z celé sezóny si nesu ponaučení, že tým , který mně s vedením klubu, organizování zápasů pomáhal je nejlepší tým lidí, které jsem poznal. Jsou v něm jenom sami srdcaři. Vždy věděli, kdy a kde mají být. Jsem přesvědčen, že pokud bych jim nařídil účast na trénincích, tak tam jsou v plném počtu vždy. Děkuji svému desetičlennému týmu. Drželi jste mě nad vodou.

Pavel Tichý 

Příprava na sezónu nebyla prakticky žádná a to díky přístupu zbývajícího kádru z druholigové sestavy. Záchvěvy tréninků začaly až po prvním turnaji, kdy byl tým doplněn o nové, mladé tváře, se kterými jsme střídavě absolvovali tři tréninky. Místo, aby se mladí chtěli ukázat v nejlepším možném světle, tak po dvou domácích turnajích, jakoby se napili z kalichu, ze kterého pili jejich předchůdci. V hlavách se jim to domotalo tak, že mají vlastně splněno a vše půjde samo. Pak hráli zápas od zápasu jinak, jako den a noc. Na jejich výkony se nedalo spolehnout po celou sezónu. Bylo to jako hádání z karet. Jeden zápas na jedničku a vzápětí další velký propadák. Věřím tomu, že kdyby si to v hlavách srovnali, tak ne že bychom se bili o postup do play off, ale hráli bychom klidný střed tabulky a mohli spekulovat koho bychom chtěli v play off mít.

Milan Ševčík

Do sálovky jsme chtěli vstoupit s novým odhodláním a novou motivací a příslibem několika staronových hráčů a pokusu o další doplnění. Bohužel zůstalo u slibů a tým se budoval za pochodu. I když jsme šli do neznáma a pravidla jsme se učili za pochodu, cíl byl play off. Z plánované kvalitní přípravy se stal seriál "bylo nás pět" a za celou sezónu jsme se sešli dvakrát. Velký problém nám dělali dvojzápasy, kdy jsme odehráli kvalitně první zápas nebo naopak (což nechápu…) O zápasech vzdálených se nemá cenu bavit a není náhoda, že jsme získali nula bodů (spát v Českém Krumlově nebo popít a pojíst řízečky, buchty a další pochutiny cestou domů v buse dnes nikoho neláká) Kdybych měl porovnat soutěže, tak 2.futsalová je na tom o dost líp. Soupeři jsou daleko lépe takticky připravení. Sálovka je spíše taková divočina alá fotbal v hale. Velkým zklamáním pro mě byli rozhodčí (ne že bychom pokaždé cítili křivdu, prostě pískali oboustranně blbě). V každém případě sezóna nám moc radosti nepřinesla, ale to není o sálovce, ale o přístupu každého z nás. Je potřeba si sednout a říct co dál. Na dvě soutěže nemáme hráče ani kvalitu.

Co říci závěrem?

Děkujeme všem pořadatelům a našim věrným fanouškům, kteří s námi jeli do Otrokovic, Českého Krumlova, Mohelnice, Jilemnice a do Prahy. Děkujeme jim, že nám napekli buchty, nasmažili řízky, udělali tatarák a nám tak cesta zpět mohla příjemně utíkat.  Použijeme tedy slova klasika z našeho týmu. Děkujeme všem našim věrným fanouškům, kterých bylo více, jak věrných hráčů

Diskuze

Najdete nás na Facebooku

Ze světa sportu

Kempy dětem pomáhají zamilovat si futsal, věří…

fkerapack.cz | Nejen semifinálovou sérií žijí v ERA-PACKu Chrudim. Východočeský klub se totiž dlouhodobě věnuje práci…

Uroš Krasnić: Získali jsme čas na přípravu

slaviafutsal.cz | Jeden ze tří srbských reprezentantů v dresu SK Slavia Uroš Krasnić hodnotí poslední čtvrtfinále s…

Také Chrudimi stačily na postup tři zápasy

Ve čtvrtek večer se rozhodlo o tom, že i série mezi ERA-PACKem Chrudim a Olympikem Mělník skončila v nejkratším možném…

Nejbližší narozeniny

26.04.2019 Vojtěch Novotný (59)
29.04.2019 Tomáš Horváth (20)
12.05.2019 David Gottvald (26)
17.05.2019 Martin Brunclík (27)
24.05.2019 Josef Lička ml. (26)
Řešení pojistných událostí Infos Flexi Finance s.r.o. Geospat Česká federa sálového fotbalu

Počet návštěv: 49099
Posledních 30 dnů: 269 | Posledních 7 dnů: 45 | Poslední den: 4

© 2019 SK Amor Lazor Vyškov | Všechna práva vyhrazena | amorvyskov@seznam.cz
Vytvořeno službou Sklub.cz

Chcete zobrazit mobilní verzi?

Ano Ne